דף הבית
נושאים כלליים

אבנים וקריסטלים

מאת: דיינה רונן

אבנים וקריסטלים נוצרים בטבע במעמקי האדמה, בנהרות ובנחלים. רבים מאמינים כי יש בהם אנרגיות. מאז ומתמיד נמשך האדם לאבני החן. הן שימשו כאבני חן לקישוט וגם כבעלות תכונות וסגולות שונות. כאשר האבן באה במגע עם הגוף היא מתמזגת אתו וסופגת עודפי אנרגיה. אבני חן רבות משמשות גם לקמעות ולהגנה מפני אויבים. גם במסורת היהודית השתמש הכהן הגדול באבני החושן. לפי המסורת האבנים האלו עזרו לו ליצור מערכת על חושית שעזרה לו לשדר ולקלוט אנרגיות.

חשוב להבין - קריסטלים ואבני חן נוצרו בתהליך ארוך ואיטי. הן אבנים בעלות יופי מיוחד. אנשים רוחניים מוצאים בהם תכונות מיוחדות וביניהן תכונת ריפוי. כבר בהיסטוריה, בתנ"ך ובתלמוד מוזכרות אבני הקריסטלים כאבנים בעלות עוצמות, עם תכונות ריפוי ובעלות יכולות להפיק אנרגיות חיוביות ולהרחיק אנרגיות שליליות . בגוף האדם יש כמה מרכזי אנרגיה (צ'קרות) וכל מרכז אנרגיה מעביר את התדר המתאים.

אבנים וקריסטלים


כשמרכזי האנרגיה פועלים בצורה תקינה יש הרגשה של איזון ובריאות, אך כשיש בהם חוסר איזון או חסימות יש לכך השלכות על בריאות הגוף ועל נפש האדם. את הטיפול במרכזי האנרגיה מבצעים באמצעות אבנים וקריסטלים. את האבנים מניחים על הגוף והם מושכות אל הגוף את תדרי האנרגיה החסרים.

עוד על אבני חן ותכונותיהן

נוסף על קריסטלים יש אבנים רבות ושונות בעלות תכונות שונות. נפרט מידע אודות כמה מהן ונדגיש את התכונות הייחודיות שלהן:

• אגת שבו – אבן בעלת צבעים רבים . טובה לנטרול כעסים ופחדים. היא ידועה כאבן המחזקת את מערכות ההגנה של הגוף ומטהרת אנרגיות שליליות.

• אופל – אבן האופל ידועה כאבן הפותחת אפשרויות חדשות לצמיחה . היא מכילה בתוכה כמויות גדולות של אנרגיות ולכן היא עשויה להביא מזל או עלולה לגרום לחוסר מזל. היא גם מפתחת את היצירתיות , מחזקת את הזיכרון ומאפשרת לעונד אותה לממש את הפוטנציאל שלו.

• אבן אילת - זוהי אבן המעוררת השראה, אהבה, שלווה נפשית ואופטימיות לעתיד.

• ג'ספר – ישפה : זוהי אבן המחזקת ומעודדת התמדה והמשכיות. עוזרת לשחרור מתחים ומסייעת לרפא בעיות עור, כליות ומעיים.

• אבנים וקריסטלים באופן כללי - מרפאים, משככים כאבים ומאזנים את הצ'קרות.