דף הבית
נושאים כלליים

אודישנים

אודישנים לתוכניות טלוויזיה


אודישנים הפכו לחלק משמעותי ביותר בתעשיית הטלוויזיה המקומית והבינלאומית. בעידן שבו כל שנה מפיקים עשרות רבות של תוכניות טלוויזיה חדשות, דרושים המון שחקנים חדשים מדי שנה למגוון תפקידים: שחקנים ראשיים, ילדים, מבוגרים, זקנים, זמרים, ניצבים, יפים, יפות, שחקנים מוכשרים, אודישנים לכוכב נולד ועוד ועוד. כל שבוע נערכים בארץ מאות אודישנים במטרה למצוא את אותן הדמויות שהולכות לרגש את עם ישראל והעולם על המסך הגדול.

אודישנים

תמונה: צילום מסך ערוץ 2.

אודישנים לריאליטי

אין ספק שהתחום של תוכניות ריאליטי הפך לדומיננטי ביותר בטלוויזיה הישראלית ב-5 השנים האחרונות. זה התחיל בזמנו עם כוכב נולד ומשם זה רק הפך ליותר ויותר מאסיבי. האמת היא שמאז הפסקנו לספור את כמות תוכניות הריאיליטי ואת הסוגים השונים של אודישנים שכל תוכנית ריאליטי עורכת מדי שנה. אפשר לומר שבשונה מאודישנים רגילים, אודישנים לתוכנית ריאליטי מחפשים תכונות אחרות. הם מתרכזים בעיקר באישיות של המתמודד ופחות ביכולות המשחק שלו. מחשפים תכונה אחת חזקה לכל תוכנית שונה. יש הרבה דוגמאות לכך.

אודישנים לאח הגדול

האודישנים לאח הגדול הם דוגמא טובה במיוחד. זה לא כמו אודישן לסרט או לסדרה קומית. לא נותנים לך טקסט להקריא וכו'... אלא מנסים להכיר אותך לעומק, מה הסיפור חיים שלך. במהלך אודישנים לאח הגדול מנסים לברר מאיפה אתה בא ולאן אתה הולך, מה מעניין אותך, איזו אישיות יש לך, איך אתה עם בנות, עד כמה אתה רוצה להתפרסם, האם אתה מצחיק, האם אתה תקשורתי, האם אתה טוב בקבוצה? את כל השאלות החברתיות הללו שואלים במטרה אחת פשוטה – להבין האם אתה מתאים לתוכנית.

אודישנים לילדים

ישנם בשוק אודישנים מהמון סוגים. לדוגמא, אודישנים לילדים דורשים הכנה יוצאת דופן. ילדים מתרגשים מאד לקראת האודישן למרות שאין סיבה אמיתית להתרגש.

דרישות שונות לכל אודישן

אודישנים לתוכניות שונות יהיו שונים בתכלית וכמו כן, אודישנים לדוגמנות נושאים אופי שונה. גם בסדרה כמו הישרדות יחקרו אתכם לגבי האישיות שלכם והצבעוניות שלכם, אבל יתמקדו ביכולת שלכם לשרוד לבד, להתמודד עם אתגרים קשים בחיים ויבדקו עד כמה אתם תחרותיים. הישרדות היא מסוג התוכניות שלוקחת אתכם עד הקצה. מצד שני אם תלכו אל אודישנים של שעשועונים, האישיות שלכם והעבר שלכם הרבה פחות מעניינים. פשוט בודקים אם אתם זורמים, נראים נורמלי ויודעים הרבה אינפורמציה לא חשובה!

אודישנים – תמיד כדאי לנסות

יש איזו תוכנית שאתם אוהבים במיוחד? היום קל מאד להירשם אל אודישנים. המלהקים הם אנשים נחמדים כמוכם, שמחפשים את האנשים המתאימים ביותר. מה יש לכם להפסיד? הירשמו ודי.