דף הבית
נושאים כלליים

בריכות נוי
בריכות נוי – עשה זאת בעצמך

בריכות נוי הן דבר נפוץ מאוד בגינות בישראל ובעולם כולו – אמצעי מקורי ומעניין לקשט את הגינה ולהפיח בה רוח חיים. בעוד ניתן לבנות בריכות נוי בעת בניית הגינה או להוסיפן לגינה קיימת, מרבית האנשים בוחרים לשכור את שירותיו של בעל מקצוע כזה או אחר על מנת להוסיף בריכות נוי לגינה.

זה מאוד הגיוני, שכן למרבית האנשים אין את הזמן או הידע על מנת לבנות בעצמם בריכות נוי לגינה. אך מה שהרבה מאוד אנשים לא יודעים או מבינים הוא שבעוד בניית בריכות נוי אכן דורשת זמן, הידע הנחוץ על מנת לעשות זאת אינו מורכב ומסובך כל כך, והכלים הנחוצים אינם יקרים יתר על המידה.


כיצד בונים בריכות נוי


נקדים ונאמר כי על מנת לבנות בריכות נוי באופן מקצועי ואמין ניתן להיכנס לאינטרנט ולהוציא הוראות בנייה מדויקות – זה לא כל כך מסובך. עם זאת, ננסה לתאר כאן בתמציתיות את תהליך הבנייה על שלביו השונים – קודם כל, יש צורך להקצות שטח לבריכה, ולוודא כי בשטח זה ניתן לחפור באדמה (שאין שם סלעים גדולים באדמה) וכי יש אפשרות להעביר צינור ניקוז לאזור.

לאחר מכן, יש ליישר את השטח, ולחפור בו בור בעומק ובגול של בריכת הנוי שאתם רוצים שתהיה שם. לאחר מכן, יש "לרפד" את רצפת הבור ביריעות מיוחדות, המיועדות במיוחד למטרה זו, ואותן ניתן לרכוש בחנויות בנייה או גינון שונות. כמובן שיש צורך להעביר צינור ניקוז מהבריכה החוצה (למשל – על מנת שלא תעלה על גדותיה כאשר יורד גשם), ולהכניס מערכת של סירקולציה (משאבה פשוטה וזולה יחסית) על מנת שהמים לא יעמדו וימשכו אליהן יתושים וירוקת...


סיכומו של עניין

זה פחות או יותר התהליך (באופן כללי ביותר...), כאשר כאמור את הפרטים הקטנים והמדויקים ניתן לקבל בקלות מהאינטרנט. יש אנשים שבנוסף לכל זה, מתייעצים עם יועצי פנג שואי לגבי המיקום הנכון של בריכות נוי בתוך החצר. בסופו של דבר, כמעט כל אחד עם מעט זמן פנוי ורצון טוב יכול לבנות לעמו בריכות נוי בגינת הבית, ולעצבן כראות עיניו. הרגשת הסיפוק והרוגע שתרגישו כאשר תשבו ליד בריכת הנוי שבניתם ותאכילו את הדגים שבה, תהיה שווה את הכל...