דף הבית
נושאים כלליים

טיול בפירנאים

מאת: אסי ירקוני

טיול בפירנאים – חוויה מדהימה עם אטרקציות רבות

טיול בפירנאים הוא חוויה עוצרת נשימה ומדהימה. אפשר לעשות טיול בפירנאים בצד הספרדי או הצרפתי, ובכל צד ישנם אתרים שונים ומיוחדים לו. אז מה צריך לדעת לפני לטיול באיזור המדהים הזה?


קצת מידע על האזור

הרי הפירנאים הם רכס הרים גבוה מאוד המגיעים לגבהים שבין 2500 ל-3400 מטרים. הפסגה הכי גבוהה ברכס היא "אנטו", המגיעה לגובה של 3404 מטרים מעל לפני הים. כרס ההרים חוצץ בין צרפת וספרד, ומשתרע לאורך של כ-450 קילומטרים, מהים התיכון אל הים האטלנטי. בשטחי הפירנאים, על הגבול שבין צרפת לספרד שוכנת גם הנסיכות אנדורה. רכס הפירנאים מכוסה ביערות רבים, ואף בשלג בחודשי החורף. לאורכו ישנם מספר פארקים לאומיים מקסימים הן בצד הספרדי והן בצרפתי.


טיול בפירנאים


מי שחושב על טיולים לספרד, מומלץ לו שיתחיל באיזור זה.

בעבר התפרנסו תושבי האזור בעיקר מחקלאות, אולם בשנים האחרונות עיקר הפרנסה באזור עברה לתחום התיירות, בעיקר תיירות החורף. האזור כולו עשיר מאוד באטרקציות ומושך אליו תיירים רבים בכל חודשי השנה. מלבד טיולים וטרקים בדרגות קושי שונות באזור הפירנאים, מציע האזור שלל פעילויות ספורטיביות מהנות כמו סקי, טיפוס על צוקים, טיולי אופניים, קפיצות בנג'י ורפטינג במים סוערים.


אתרים עיקריים שחייבים לבקר בכל טיול בפירנאים -


אגואס טורטס


אתר ראשון שאליו מומלץ להגיע בכל טיול בפירנאים הוא אגואס טורטס, פארק לאומי שפירוש שמו הוא מים נשגבים. שמו ניתן לו בשל האגמים המדהימים שבו, המפלים הרבים והנחלים העוברים בו. בשמורת הטבע אגואס טורטס נמצא אגם מאוריציו, אגם אליפטי מוקף מצוקים וצמחייה רבים. בפארק נופים עוצרי נשימה, מסלולי טיולים רבים ברמות קושי שונות וחיות בר רבות כמו עדרי סוסי בר.


פארק אורדסה
גם פארק אורדסה, השוכן בעמק אורדסה, הוא פארק מדהים ביופיו השוכן בצד הספרדי של הפירנאים. גם בפארק זה תוכלו לעשות טיולים רגליים, סקי בעונות החורף ואטרקציות כמו טיפוס הרים. גם בפארק אורדסה תוכלו למצוא חיות רבות, למרות שאותן יהיה מעט קשה יותר לראות ביום, כמו זאבים, שועלים, איילים מסוגים שונים ועוד. מומלץ גם להביא משקפת על מנת לחזות בעופות הדורסים הייחודיים באזור.


הקרקס של הגוארני

אחד האתרים היפים והמרשימים ביותר באזור הפירנאים. הקרקס הוא למעשה מפלים היורדים במדרגות הדומות לאמפיתיאטרון, ומכאן שמו של הקרקס. זוהי תופעה מדהימה ביופייה וכל טיול בפירנאים לא יהיה שלם ללא ביקור בקרקס של הגוארני.