דף הבית
נושאים כלליים

טיולי ג'יפים בספרד

מאת: ירון לביא

אחת האטרקציות המהנות ביותר לכל מי שאוהב לשלב בין טבע ורכבים הוא טיול ג'יפים. החוויה היא מלאה כאשר יוצאים אל השטח ונהנים מנסיעה בתוך השטח ברכב שכל ייעודו הוא לעבור את התוואי המאתגר של נוף שבחרנו לטייל בו. מעבר לכך, יש בשנים האחרונות טרנד נוסף שסוחף את אוהבי הטיולים הללו והוא יציאה לטיולי ג'יפים בחו"ל.

אחד היעדים הפופולאריים הוא ספרד. טיולי ג'יפים בספרד יכולים להתקיים באחד המקומות המרהיבים ביותר בעולם, והוא רכס הפירנאים. הרכס מהווה מעין גבול בין ספרד לצרפת ואורכו הוא 450 ק"מ, מן הים התיכון ועד לאוקיינוס האטלנטי. יש מי שאוהבים לערוך את הטיול עם חברים ויש מי שיעדיף לעשות את זה עם המשפחה.


טיולי ג'יפים בספרד - חברת קוקופלי מובילה

כאשר אנו יוצאים לטיולי ג'יפים בארץ, אנו יודעים למה לצפות, משום שאנו מכירים את חבלי הארץ השונים שבהם אנו מבקשים לטייל, בין אם זהו הנגב או אולי ארץ הצפון. כאשר אנו יוצאים אל טיולי ג'יפים בספרד, בפירנאים ודומיהם, אנו לא כל כך יודעים למה לצפות, למעט התמונות וסיפורי החוויות של מי שכבר עברו את הדרכים הללו עם הג'יפים שלהם.

חברת קוקופלי מטיילת בספרד כבר שנים ארוכות והיא מארגנת טיולי גי'פים נהדרים ברחבי ספרד. הייתרון הוא בכך שהם דואגים לכל המנהלות השונות ויודעים להתאים את אופי הטיול לאופי המטיילים.

צפו וידאו מאחד הטיולים עם חברת קוקופלי, בו חילצנו את עצמנו מהשלג:

מדובר באזור מדהים ביופיו, שם ניתן למצוא גם אגמים מלאים במים, נחלים ומפלים. את המצוקים שהטיולים עוברים לאורכם ניתן לתאר כמעשה ידי האל למען יהיו תפאורה מרהיבה לתרבויות שנשארו כל השנים מבודדות לאורך הרכס, ושמרו על הצביון הייחודי שלהן, כמו פולקלור, שפה, מאכלים ועוד.


שבוע שלם של טיולי ג'יפים בספרד

לרוב אם מבקשים לצאת לאותם טיולים לספרד, צריך לדעת שמדובר בטיולי ג'יפים מאורגנים, שהמסלול שלהם לרוב אורך שבוע. ניתן לבדוק עם מספר חברות ולבצע סקר שוק מקיף על מנת שניתן יהיה לדעת מה מתוכנן בכל יום, מהם תנאי הטיול ומה כולל כל דבר.

לרוב מדובר על טיסה לספרד, שם חותמים על הג'יפים ומתחילים את הנסיעה לכיוון היעדים הראשונים. מיום ליום מתקדמים ביחד עם הג'יפים לאורך המקומות המדהימים של הפירנאים, כמו רופיט, סאלט דה-סיינט, אלט פירנאו, ויאלייה, סורט או קרדוס ועוד.


לוודא את הפרטים המירביים לפני היציאה

חשוב מאוד לדעת כמה עולה הטיול עצמו ומה הוא כולל. חשוב לדעת באלו מלונות אמורים להתאכסן בלילות ומה כוללת החבילה מבחינת ארוחות וכיוצא בזה. כמו כן, אם כבר מדובר על טיולי ג'יפים בספרד, צריך לדעת על אלו ג'יפים נוהגים ולוודא שבמידה ויש ג'יפים חלופיים, אז אלו ג'יפים באותה רמה, עם אותו מפרט.