דף הבית
נושאים כלליים

טיול מאורגן להודו

מאת: ליאורה גושן

טיול מאורגן להודו הוא טיול המציע חוויה רוחנית ומסע אל מחוזות יופי בלתי שגרתיים . טיול להודו הוא מפגש עם תרבות שונה ומרתקת, עם ריחות, עם צבעים, עם יופי ועם כיעור. בעבר הייתה הודו במוקד דרכים חשוב, ודתות שונות כמו ההינדואיזם והבודהיזם - מקורם בהודו. טיול מאורגן להודו הוא אחד הטיולים הפופולאריים בענף התיירות . כל שנה מגיעים להודו למעלה מחמישה מיליון תיירים.


טיול מאורגן להודו – מקומות מומלצים על קצה המזלג:

דלהי – היא עיר הבירה . העיר נחלקת לשני אזורים שונים . דלהי הישנה המוקפת חומה, ודלהי החדשה שבה יש שגרירויות , מבנים מודרניים ומרכזי קניות. טיול מאורגן להודו בדלהי הישנה יפגיש אותנו עם שלל צבעים וריחות, שווקים , ריקשות וארכיטקטורה מיוחדת של מסגדים וגם של מבני פאר.

ורנאסי - זוהי עיר מיתולוגית השוכנת על חוף הנהר הגנגס. אלפי מאמינים נוהרים לעיר כדי לטבול בנהר . הם מאמינים כי הטבילה תטהר אותם. טיול מאורגן להודו בעיר בורנאסי מזמן לנו אווירת רוחנית והרגשת קדושה.

טיול מאורגן להודו


ג'איפור העיר הוורודה - ג'איפור היא עיר פעילה וצבעונית. ברחובות העיר אפשר לראות פרות, ריקשות ואוטובוסים דחוסים באנשים הלובשים בגדים מסורתיים . בעיר נטייל בריקשות וגם על גבי פילים. גאלטה היא גבעה בעיר המשמשת אתר לצליינים מכל העולם.

טאג' מהאל – אין טיול מאורגן שיפסח על הט'אג מהאל השוכן בעיר אגרה. בנה אותו הקיסר שה ג'אן לזכר אשתו האהובה . הטאג' מהאל נחשב ליצירת מופת בתחום הארכיטקטורה. הוא משנה את צבעו לפי המיקום של השמש ויוצר מראה עוצר נשימה .

פושקאר - פושקאר הוא אגם קדוש בלב המדבר המשמש גם הוא אתר לצליינים רבים מכל העולם. טיולים מאורגנים להודו יפגישו אותנו עם מגוון מקומות מקודשים, פושקאר היא אחד מהם. סביב האגם נוכל לבקר במקדש בראמה (היחיד בהודו) ובשוק הצבעוני שעל יד האגם. בשל האווירה הנינוחה, זהו אחד המקומות הפופלאריים ביותר עבור מטיילים צעירים מישראל.

טיול מאורגן


אמריצר – זהו המרכז הרוחני של מאמיני כת הסיקים ובו שוכן "מקדש הזהב" מקדש הזהב בנוי מלוחות זהב אשר צובעים את כל האזור מסביב בצבע זהב ויוצרים מראה מרהיב. טיול להודו במקדש הזהב יפגיש אותנו עם ארכיטקטורה המשלבת אלמנטים של אומנות הינדית ומוסלמית.