דף הבית
נושאים כלליים

כסא מנהלים

מאת: רינת שושני

כסא מנהלים כמו שאר הריהוט במשרד מטביע את הרושם הראשון שמקבל הלקוח החדש המגיע לפגישה. כסא גדול ויוקרתי משדר הצלחה ושגשוג. מי לא ראה סרטים רבים שבהם נראה המנהל משתרע על כסא מנהלים גדול ומרווח ומשדר כבוד וסמכות . כסא מנהל במשרד משדר מסר סמוי . מנהל המעוניין לשדר לעובדיו סמכות וריחוק יעדיף לקנות כסא מנהלים רק לעצמו ואילו עובדיו ייאלצו להסתפק בכיסא רגיל.

מנהל המעוניין ליצור אווירה חמה ומשפחתית במשרדו יפנק גם את עובדיו בכסא מנהלים נוח. מחקרים הוכיחו כי תפוקת העבודה של עובדים היושבים שעות במשרד על כיסא נוח ואיכותי גבוהה מהעובדים הנאלצים לשבת על כיסא פחות נוח ומפנק. כלומר יש קשר ישיר בין ריהוט משרדי איכותי לבין תפוקה בעבודה.

כסא מנהלים


כסא מנהלים – לא רק במשרד

בעידן שלנו , עידן המחשב, רבים האנשים היושבים שעות בבית על יד המחשב . כדי למנוע בעיות גב עקב ישיבה ממושכת מומלץ לרכוש גם לבית וגם למי שאינו מנהל כסא מנהלים איכותי ובריא. ההבדל בין כסא מנהלים וכיסא מחשב הוא שכסא מנהלים בנוי כך שיוכל להתאים ישיבה ארוכה וממושכת. כיסא מחשב ממוצע לא ייתן את התמיכה הנדרשת לגב.

כסא מנהלים – כמה טיפים ועצות חשובות

• חשוב להתאים את המידות של כיסא המנהלים לחדר . כסא גדול ויוקרתי יאבד את האפקטיביות שלו אם יהיה בתוך חדר קטן וצפוף.

• כסא מנהלים לא קונים כל יום . אורך חייו של איכותי הוא שנים רבות ולכן לא כדאי לחסוך בקניית כסאות בפרט ובקניית ריהוט משרדי בכלל.

• בשווקים יש מבחר גדול של כיסאות מנהלים עם פתרונות ישיבה חכמים . חשוב להתאים את הכיסא לאופי העבודה ולמידות היושב עליו.

• כסא איכותי הוא כסא אורטופדי המעניק תמיכה מלאה לחוליות הגב והצוואר. הוא מצויד בידיות ארגונומיות הנותנות תמיכה לידיים ואינן מעייפות את הכתפיים.

• בכסא מנהלים חשוב שתהיה כרית משענת לראש.


• הריפוד של הכיסא מומלץ שיהיה מבד שאינו אטום כדי למנוע הזעה. בכיסאות מנהלים רבים יש ריפוד של בד רשת המתאים לתנאי האקלים בישראל.

• לפני שקונים כסא מנהלים רצוי לעשות סקר שווקים ולשמוע המלצות מחברים.