דף הבית
נושאים כלליים

מאסטר שף

מאסטר שף היא תוכנית מעולה. הקונספט טוב ומעניין, התחרות מעניינת, השופטים לעניין והכי חשוב – יש התאמה מלאה בין הקונספט של התוכנית לבין העדפות הציבור וצרכיו. הישראלים הם עם של אוכל, עם של משפחה קרובה, עם של רגש, עם של טעמים מגוונים והרבה תשוקה. מאסטר שף הולכת לספק לנו רגעי גסטרונומיה נחמדים מתובלים ברגש עמוק והומור שרק אייל שני יודע להפיק. התחושה היא שהתוכנית מאסטר שף היא הדבר הגדול הבא שהולך לסחוף אותנו.

מאסטר שף 
צילום:פיני סילוק,יחצ קשת.


ריאליטי לכל דבר


מאסטר שף היא תוכנית ריאליטי לכל דבר. המטרה הסופית היא ללא ספק רייטינג ומכירות והחוקים הרגילים תקפים לגביה. העיקרון המנחה כמו בתוכניות ריאליטי אחרות הוא רגש, הזדהות ופנייה לקהל כמה שיותר רחב – רצוי בכמה שיותר ערוצי מדיה (טלוויזיה,אינטרנט,רדיו). אין נושא שמחבר את האוכלוסיה בצורה יותר טובה מאשר אוכל. כולנו אוכלים, כולנו אוהבים אוכל וכולנו יודעים להעריך אוכל טוב. אז נכון שלא כולם אוכלים במסעדות יוקרה כל שבוע, אבל גם בשדרות וגדרה אפשר לקבל מנת בשר שגורמת לנו להזיל ריר.


להיזהר מדביקות הריאליטי

יחד עם זאת, בהפקה של מאסטר שף צריכים לזכור שהצופה הישראלי כבר קצת שבע מהסגנון של ריאליטי אחרי 8 עונות של כוכב נולד, 4 עונות של הישרדות ו4 עונות של האח הגדול. אנו שבעים ממתמודדים צבעוניים מדי, שבעים ממנחים מלוקקים ושבעים מכל הסיפורים המרגשים. זה לא שיכול להימאס לנו מסיפורי חיים מרגשים – אבל יכול להימאס לנו מהשימוש שההפקה עושה בהם. הסוד הוא כנראה לשמור על הפשטות של התוכנית ולא לעשות יותר מדי מניפולציות על המתמודדים.


מאסטר שף כמקפצה

כל מתמודד בתוכנית מאסטר שף יודע שהחשיפה של התוכנית היא אדירה. הנתונים של התוכנית הראשונה עמדו על 25% רייטינג בערך, מספר מרשים שמאפיין את התוכניות הגדולות ביותר. מתמודדי מאסטר שף בטח נאלצו לחתום על הסכמים נוקשים שהופכים אותם לרכוש השיווקי של חברת קשת. כלומר מי שיצליח ויתקדם בתוכנית עוד ועוד יהפוך למותג ויזכה לחוזה טאלנט שיקשור אותו לזכיינית קשת. יש בזה יתרונות ויש בזה חסרונות. צריך תמיד להקפיד לראות שה"זוכה" של תוכנית ריאליטי כמו מאסטר שף לא יהפוך בסופו של דבר לקורבן.


אייל שני נותן בראש

נסיים במעט אופטימיות. אייל שני הוא הדבר המרענן ביותר בתוכנית. כרגע הוא זה שגורם לנו לצפות בעוד פרקים של מאסטר שף. נקווה שתשוקתו לאוכל לא תגווע לאורך התוכנית!