דף הבית
נושאים כלליים

מגודלים
מגודלים – זה אדם סנדלר

אחת לתקופה מגיע אל הקולנוע סרט חדש של אדם סנדלר, ואז מתחילים הויכוחים לגבי איכות הסרט ולגבי הבדיחות המצחיקות יותר או הלא מצחיקות בכלל, וכל אחת מן הבדיחות נותנת לסרט את המטען הכללי שלו.

מגודלים הוא הסרט האחרון של השחקן הזה ויש מחלוקות רבות מאוד לגבי מעמדו של הסרט הזה בתוך הרזומה הגדול של אדם סנדלר בכבודות ובעצמו. הרי מדובר בשחקן שמצא לעצמו את הנישה המיוחדת שלו וכאשר הולכים לראות סרט של סנדלר יודעים בערך למה לצפות, לסוג ההומור ולתכנים שיעטפו את המסר, אז יהיה כזה.


לראות את הוליווד כמו מגודלים


הקהל לא אחת מצביע ברגליים, ואם יודעים זה הולך להיות סרט טוב, אז הקהל יטען שיש סיבה טובה להוציא את הסכום הקבוע על כרטיס לקולנוע וילך. כך כל סרט וכך כל במאי, או צוות שחקנים. בסרט מגודלים אדם סנדלר הביא קאסט של שחקנים, שניסיונו הגדול בסטרדיי נייט לייב, תוכנית ההומור והסאטירה הפופולארית באמריקה, מציב את הרף הקומי הגבוה בסרט הזה.

כמובן שיש תמיד מה להתווכח על התכנים ועל הטקסטים של הסרט, אבל הוליווד מגדלת את השחקנים שלה בצורה מאוד שיטתית, וחשוב מאוד לראות כיצד מי שמופיע בסרטים שהוליווד מפיקה גם מוציא מזה משהו טוב. בעצם, כמעט ותמיד מוציאים מזה משהו טוב.


מגודלים בסרט על מתבגרים

הסרט מתרכז בסיפורם של קבוצת חברים שהולכים להלוויה של מאמן הכדורסל שלהם מן התיכון, והסיפור גם מתרכז בחייהם האישיים ובדרך שכל אחד מהם מתמודד עם מה שיש לו היום.

המחשבה על הסיפור הזה בהחלט מוציאה כמה גיחוכים ומעלה כמה חיוכים, משום שהסרט מגודלים יכול לספר את הסיפור של כל חבורת חברים מבוגרים יחסית, שמנסים עדיין לחיות ביחד את זיכרונות ולהיראות פתטיים כאשר הם רוצים לעשות ולהיראות בצורה מסוימת, אבל כל המבטים עליהם בעצם מראים עד כמה זה נראה שונה וגרוע יותר ממה שהם חשבו.


ביקורת טובה או רעה?

כאמור, הביקורות על הסרט מגודלים שנויות במחלוקת, משום שיש שאוהבים את הסרט בכל ליבם ומעריצים את אדם סנדלר ואת פועלו ויש מי שלא סובלים את מה שאדם סנדלר מוציא מבית היוצר שלו בכל פעם מחדש ולא מבינים איך נותנים לו להקרין את הסרטים שלו בכלל.

מה שבטוח הוא, שהקהל בעזרת הרגליים עדיין מצביע לטובתו, ומציב את הסרט במקום טוב ברשימת הסרטים המכניסים החל מן הרגע שבו הוא עלה לאקרנים.