דף הבית
נושאים כלליים

ממיר קטליטי
מהו ממיר קטליטי ומה תפקידו ברכב?

בעולם הרכב ישנם מושגים ורכיבים רבים, והאדם הממוצע – שאינו מכונאי רכב – לא מבין את המשמעות והחשיבות של כל אחד ואחד מהם. אחד המוצרים הללו הוא הממיר הקטליטי – ואנחנו כאן כדי להסביר לכם מה זה בכלל. ממיר קטליטי הוא רכיב בצורת צינור, הממוקם במערכת פליטת הגזים של הרכב שלכם. תפקידו של הממיר הוא למעשה תפקיד אקולוגי – רכב בעל ממיר קטליטי מזהם את האוויר פי עשר פחות מרכב ללא ממיר. כתוצאה מכך, כל רכב במדינת ישראל מחויב בממיר שכזה. עבודתו של הממיר היא כימית – בהפיכה של גזים מזהמים ומזיקים לגזים מזיקים הרבה פחות. לא נלאה אתכם בכימיה של הדברים – רק נגיד שעבודתו של הממיר חשובה והכרחית לרכב שלכם, לסביבה שלכם ולכם – ותקלה בו מפילה את הרכב בטסט.
אבחון תקלות בממיר הקטליטי

ישנן שתי תקלות עיקריות הקשורות לממיר קטליטי ברכב שלכם, ושתיהן מפריעות לתפקודו התקין של הרכב שלכם. תקלה נפוצה אחת היא פשוט סתימה בממיר – זוהי תקלה שיכולה לתסכל מאוד, מאחר ומדובר בתקלה שקשה לאבחן. כשהממיר סתום – הרכב לא יניע או שיניע בקשיים רבים ובעבודת סרק רבה. תקלה נוספת ומצערת הרבה יותר היא יציאה מכלל שימוש של הממיר הקטליטי – אז עולה הצורך המצער בהחלפת ממיר קטליטי. כשהממיר לא תקין, לרוב תופיע נורת תקלה ברכב, ואת התקלה עצמה יאבחן מכונאי הרכב שלכם.


מה עושים אם מתקלקל הממיר?

ממיר קטליטי הוא רכיב חשוב ברכב שלכם, ובהתאם לכך – החלפה שלו היא קריטית במידה והוא התקלקל. מאידך, מדובר בתהליך לא זול. ניתן להוזיל את העלויות שלו אם אנחנו צרכנים חכמים – ופונים לגורמים האמינים והזולים שאנחנו יכולים למצוא בקלות באינטרנט. חשוב להדגיש כי הממיר הקטליטי הוא קריטי לבריאות שלכם ושל סביבתכם ולסביבה ככלל – ולכן אסור לכם להתפשר על איכותו והתקנתו ברכב שלכם.