דף הבית
נושאים כלליים

מפה אסטרולוגית
מאת: מיכאל רונן  

אסטרולוגיה

האסטרולוגיה קיימת כבר שנים רבות מאוד, ומדי תקופה החברה הרחבה מביטה בה בעיניים אחרות. היום אנו חיים בתקופה שבה הרוחניות האנושית היא חלק מאורח החיים היום יומי, ואנחנו מבקשים להיאחז גם בדברים שהם מעבר לבינתנו. אם בעבר אמרנו כי הרוחניות מתאימה לאנשי שיגעון וטרוף, כיום הרוחניות היא חלק מן השלם האנושי, ולא ניתן להפריד בין האדם ובין גורלו, בין הגוף ובין הרוח. כך גם אומרת כל מפה אסטרולוגית. הקשר בין האדם וגורלו נראה, על פי תורת האסטרולוגיה, באמצעות הכוכבים.


מפה אסטרולוגית

כאשר אדם נולד, מוכתבת לו מפה אסטרולוגית שמתעדת את רגע הולדתו ובעזרת ניתוח ופירוש של כל מפה אסטרולוגית ניתן לבשר לאדם על תקופות כאלה ואחרות בחייו, בין אם לטוב ובין אם לרע. אנשים רבים מבקשים לדעת מה יקרה להם בעתיד, או האם צופים להם תקופות שכדאי לדעת מראש. ההרגשה של חוסר האונים לגבי העתיד יכולה לגרום למעין תחושה של חרדה ופחד, ואלו הם גם אנשים שנעזרים באסטרולוגיה בכדי לאות כיצד ניתן לצאת מתקופות משבר וכיצד ניתן לייצר אווירה חיובית יותר בחיים. הכוכבים יכולים, על פי האסטרולוגיה, לומר לכל אחד בכל זמן נתון את מה שיש לומר, את האמת. הרוחניות האנושית משלימה את הפערים התקשורתיים, על ידי רציונליזציה של הפרשנות, אך ללא ספק מדובר כאן בתפיסה רגשית חזקה מאוד.


כוכבים ומזלות

האסטרולוגיה יכולה לבלבל רבים, משום שהתפיסה הרווחת למשמע מפה אסטרולוגית היא עניין של מזלות. אז ראשית, נכון. מפה אסטרולוגית מראה את המזלות של האנשים השונים, ומצליחה להגדיר כל מזל בקווי אופי כלליים יותר או פחות ומציבה את הקשר הברור שבין אופי האדם ודרך התנהגותו ובין החודש בשנה שבו הוא נולד. על י האסטרולוגיה, כך ניתן גם למצוא שידוכים ולהתאים שילובי אנשים, כמו גם להתאים עבודות למזלות שונים ועוד. אך מעבר לכך, אסטרולוגיה היא תורה שמבוססת על מספרים, ואכן שנים רבות היא גם נחשבה למדע, אך כיום מה שרווח בקרב האסטרולוגים היא האמונה.


רציונאלי ומופשט גם יחד

אנו חייבים להאמין בכדי להבין את מה שקורה בעזרת האסטרולוגיה. הרי לא מדובר במשהו באמת רציונאלי, אלא בתפיסה שמשלבת מדע עם כוחות עליונים. האמונה כי הדבר זה נכון היא מחזקת אותנו והיא מראה לנו עד כמה אנו יכולים להתקדם עם החיים שלנו ולעצב אותם אחרת. התורה האסטרולוגית מגבשת בקרב מאמיניה דפוסי התנהגות שיוצרים סדר והכוונה בחייהם, והרצון לשנות תמיד ילווה בתמיכת התורה הזו.