דף הבית
נושאים כלליים

נהלי אבטחת מידע בעסקים
אבטחת מידע הוא אחד הנושאים החשובים ביותר שנמצאים על סדר יומן של חברות עסקיות רבות, במיוחד בשנים האחרונות לאחר פיתוח האינטרנט והעבודה המרובה אשר קשורה אליו. לכל חברה עסקית יש ידע מיוחד אותו היא פיתחה, המציאה או קנתה מחברה אחרת. לחברה יש בלעדיות על הידע, מימוש של הידע זה העבודה של החברה, נושא מתן השירות קשור למימוש הידע, מה שהופך את הידע לנכס המשמעותי ביותר לחברה עסקית. היום קיימות סכנות רבות לידע בלעדי ולכן יש להגן עליו באופן מוקפד.

מה הסכנות של הידע אצל חברה עסקית

לכל חברה עסקית יש ידע אותו היא פיתחה או רכשה והוא המפתח לעבודתה העסקית השוטפת. את הידע הזה יש לשמר על מנת לשמור על יעילות ויחודיות החברה. היום כל אחד רוצה להרוויח וישנם אנשים שלא בוחלים באמצעים. קיימות סכנות רבות לידע של חברה בגלל אותם אנשים או מתחרים שרוצים לחבל בחברה ולגנוב את הייחוד או הפטנט שלה. שני דרכים שכיחות לדליפת ידע הן באמצעות עובדי החברה, עובדים אשר מסיימים תקופה של שנים בחברות מסויימות, יוצאים לשוק העבודה ומוכרים את הידע אותו רכשו בעבודתם לחברות מתחרות. או באמצעות תקיפות אינטרנטיות ופריצות למחשבי החברה. היום ידע הוא כוח וחשוב מאד לשמר אותו על מנת לשמור על שגרת פעילות תקינה וכלכלית של העסק.

אבטחת מידע הוא תמיד על סדר היום

נושא נהלי אבטחת מידע בעסקים במיוחד, הוא נושא קריטי שנמצא על סדר היום תמיד. על הידע יש להגן בכל אמצעי שניתן. היום חברות רבות שומרות על הידע שלהם באמצעות תוכנות סייבר מתקדמות, כספות וצפנים. כך הם יכולים להמשיך לעסוק בתחומם מבלי חשש לגניבת ידע.