דף הבית
נושאים כלליים

עומר שושני - העיר העתיקה

עומר שושני - טיולים בירושלים

ירושלים היא בירת העם היהודי כבר למעלה מ-2000 שנה. לאורך ההסיטוריה העיר נשלטה ע"י אימפריות גדולות, מנהיגים שונים ותרבויות מגוונות. לאורך כל ההיטוריה, השכילו מלכים וקיסרים מכל העולם להבין את מרכזיותה של ירושלים ואת חשיבותה האסטרטגית באזור. טיול בירושלים ובשכונותיה הוא דרך נהדרת להפגוש מחדש את ההיסטוריה של ארץ ישראל. שמי עומר שושני ומזה 10 שנים אני מעביר סיורים ברחבי ירושלים.

תמונה

העיר העתיקה

סיור בעיר העתיקה של ירושלים הוא בגדר חובה עבור ישראלים. אם כל תייר שרגלו דורכת על ארץ הקודש מגיע לפה, גם אתם יכולים לעשות את המאמץ המינמאלי. האמת שבכלל לא מדובר במאמץ. העיר העתיקה בירושלים היא מקום מקסים, מסביר פנים, לא מסוכן ומהנה במיוחד. העיר מחולקת ל-4 רובעים שונים וסיור יסודי יעבור תמיד דרך ארבעתם, לכל אחד הייחוד שלו.

הרובע היהודי

בתור יהודים, הכותל המערבי הוא אחד המקומות הקדושים ביותר ליהדות. מדובר בקיר המערבי של בית המקדש. במהלך הסיור נסקור תיאוריות ארכיאולוגיות מעניינות לגבי בית המקדש ה-1 וה-2, על חייו של הורדוס ועל החיים בעיר לאחר חורבן בית המקדש ה-2. בהזמנה מראש, ניתן לשלב בסיור גם את "מנהרות הכותל", אחד הממצאים הארכיאולוגים החשובים ביותר במזרח התיכון.

הרובע המוסלמי

רוב חלקו של השוק הוא ברובע המוסלמי. כיף לקנות מזכרות בשוק: בדים, נרגילות, מתוקים, קישוטים ועוד... הרוכלים המוסלמים נחמדים מאד וכיף לדבר איתם במשך שעות. עבור מי שאינו שומר כשרות, כדאי לטעום מהחומוס ומהכנאפה המיוחדים של העיר העתיקה (מסעדת "לינה"היא המפורסמת ביותר ברובע המוסלמי).

הרובע הנוצרי

גם עבור הנוצרים ירושלים היא קדושה, וזאת בשל כנסיית הקבר. המקום בו נקבר ישו ועלה לשמים (לפחות ע"פ המסורת הנוצרית). ניתן לראות נוצרים הולכים בעקבות ה"ויה דלרוזה" – דרך העינויים שעבר ישו ברחבי העיר העתיקה עד שנצלב. כנסיית הקבר היא מקום מרשים, שווה ביקור.

עומר שושני – רקע

אלו ראשי הפרקים של הסיור שאני מעביר ברחובות העיר העתיקה. שמי עומר שושני, בוגר החוג לגיאוגרפיה ומזרחנות באוניברסיטה העברית. מדריך קבוצות מיומן שלומד בכל סיור דברים חדשים. בקרב חברות טיולים בירושלים, השם עומר שושני די מוכר. מבחינתי ירושלים היא הבית שלי, והסיורים מתבצעים באווירה ביתית וחמה. הנכם מוזמנים ליצור איתי קשר בנייד לתיאום סיור:

עומר שושני – 052-3779845הבהרה - משום מה אנשים מבלבלים ביני לבין איש השיווק עומר שושני. אני מתנצל מראש, אין לי ידע בשיווק.