דף הבית
נושאים כלליים

פלאש פורוורד

מאת: נתן ליבסון

פלאש פורוורד בגירסה הטלוויזיונית
בשנים האחרונות אנו נחשפים ליותר ויותר סדרות בטלוויזיה שמדברות על אפוקליפסה מכל סוג שהוא. הדבר ניחן גם בקולנוע, אך כאשר מדברים על פלאש פורוורד מדברים על דרך מעט שונה להתבונן על הדברים, לאור הספר שיצא לאור כעשור לפני הסדרה עצמה. את הסדרה הפיקה רשת ABC, שהספיקה כבר להודיע כי לעונה הראשונה לא יהיה המשך ולא תהיה עונה שנייה. ההתבססות של הסדרה היא על רומן שיצא תחת אותו השם, והסופר של הרומן הוא רוברט סוייר, ממוצא קנדי. את הסדרה עצמה ניתן למצוא בלוח השידורים של יס ושל הוט.

 
העלילה הכללית של פלאש פורוורד
ההתחלה של פלאש פורוורד היא התחלה מאוד מבטיחה של תוכנית שמשלבת גם סיפור עלילתי מרהיב, גם אפקטים מיוחדים וגם משחק מצוין של שחקנים. הסיפור מתחיל ב-6 לאוקטובר 2009, אז למשך שתי דקות ושבע עשרה שניות בדיוק, מאבדים כל תושבי העולם את הכרתם. במהלך איבוד ההכרה שלהם, כל אחד מן התושבים מקבל חזיונות משונים, לגבי מה הולך לקרות חצי שנה מרגע איבוד ההכרה, בתאריך ה-6 באפריל 2010, שאותם גיבור הסדרה, הסוכן בנפורד מן האף.בי.איי, ינסה לפענח עם צוותו. כמובן שמדובר בסיטואציה לא נעימה במיוחד, משום שלא כל אחד אוהב את החזיונות שלו. יש מי שיבקש להגשים את החיזיון ויש מי שיבקש למנוע זאת בכל מחיר.
 
חלק מן הדמויות של פלאש פורוורד
פלאש פורוורד היא סדרה עם דמויות רבות מאוד, כאשר ישנם מספר דמויות ראשיות שמובילות את העלילה. הדמות הראשונה היא, כאמור, מארק בנפורד, והוא מנסה לשחזר עם האנשים את החזיונות שלהם ולנסות לפענח. החיזיון שלו בתאריך המצוין הוא עדיין ניסיון לפענח מה קרה לעצמו בזמן איבוד ההכרה. דימיטרי נו הוא גם כן סוכן FBI ולא היה לו חיזיון. הוא מפחד למות עד לתאריך הזה. אישתו של בנפורד היא אוליביה, רופאה מנתחת בבית החולים. לויד סימקו וסימון קמפוס הם אחראים לניסוי שגרם לאותו איבוד הכרה המוני, וסימקו איבד את אישתו שמתה במהלך איבוד ההכרה.
 
סדרת מדע בדיוני שנויה במחלוקת
לא תמיד ידוע אם לאחר סדרה כמו אבודים יש לצופים בבית כוח לעוד סדרת מדע בדיוני שמראה את ההתמודדות הדרמטית של בני אדם לאור נתונים על טבעיים לכאורה, שלא משאירים תמיד מקום להבין מה הסיפור רוצה לומר. מצד שני, יש הבטחה שהסדרה פלאש פורוורד תוכל להצליח מאוד בקרב הצופים הרבים שאליהם היא משודרת בכל רחבי העולם.