דף הבית
נושאים כלליים

פסיכולוגית תל אביב

כל מה שרציתם לדעת על בחירת פסיכולוגית תל אביב:

אנשים חווים קשיים רבים במהלך חייהם. יש שיידעו כיצד להתמודד עם אותם קשיים לבד, יש שייוותרו ויש שיפנו לעזרה מקצועית. עזרה מקצועית הכוונה לשירות פסיכולוגית קלינית ובמידה ומדובר בעיר תל אביב הרי שעומדת בפניכם משימה.

פסיכולוגית תל אביב מספקת טיפולים פסיכולוגים אשר נועדו לתת מענה וסיוע לאנשים אשר נמצאים במצוקה נפשית, זו יכולה להיות מצוקה רגעית המצריכה כמה מפגשים עד לפיתרון וזו יכולה להיות מצוקה אשר מחייבת טיפול מתמשך ומעמיק. כשאתם בוחרים פסיכולוגית תל אביב מומלץ לעשות זאת לאחר בדק בית מקיף במיוחד שכן לא כל נותן שירות יכול להתאים לכם בכל זמן נתון.


פסיכולוגית תל אביב – האם כל אחת יכולה להתאים לכל טיפול ?

פסיכולוגים מתמחים בתחומים שונים לאחר לימודיהם, התמחות זו מלווה אותם לאורך עבודתם והיא באה לידי ביטוי בשיטות בהם הם עושים שימוש. יש פסיכולוגיים אשר עושים שימוש בכמה שיטות ויש שמשתמשים בשיטה אחת.

כדי לבחור את הטיפול הנכון, בטרם בחירת פסיכולוגית תל אביב רצוי לקרוא מעט חומר ולהבין מהן השיטות השונות ולאיזה מהן אתם מרגישים יותר מחוברים.

פסיכולוגים מתמחים בתחומים שונים כגון טיפולים משפחתיים, טיפולים הומניסטיים, טיפולים התנהגותיים וקוגניטיביים, טיפולים פסיכו דינאמיים וכן הלאה. רצוי לבחון גם האם הפסיכולוגית מתמצא בתחום הספציפי בו אתם זקוקים לטיפול כגון גירושין, בעיות עם נוער או ילדים, חרדות, מצוקות שקשורות לטראומות וכדומה.


על פי אילו גורמים יש לבחור פסיכולוגית תל אביב ?

קודם כל בדקו את ביטוח הבריאות שלכם, בדרך כלל ישנו כיסוי כל שהוא לטיפולים פסיכולוגיים. לפעמים מדובר על כיסוי חלקי ולפעמים על כיסוי כמעט מלא, לפעמים ישנה הגבלה למספר רופאים מורשים מטעם קופת החולים ולפעמים אין. לכן, אם אתם מחפשים פסיכולוגית תל אביב רצוי לבחון נושא זה בראש ובראשונה.

בשלב שני רצוי לברר על המחירים בתחום ולהבין שלא מדובר בכסף קטן. פעמים רבות אנשים בוחרים מבעלי מקצוע שאינם איכותיים כדי לחסוך כספים ואז מוצאים עצמם בטיפול שאינו עולה על ציפיותיהם. ערכו תקציב מדויק וריאלי ונסו להתאים אותו לטיפול.

בדקו מהו המוניטין של המטפלים השונים ונסו למצוא עליהם המלצות באינטרנט באמצעות הפורומים השונים בתחום. כמו כן, מומלץ לבדוק פרטים טכניים אשר עלולים להשפיע על איכות הטיפול כגון מיקום הקליניקה, זמינות ואפשרות לטיפולים מסוגים שונים.

דבר חשוב נוסף שיש לומר על התחום הוא שרצוי לא לדבוק באמונות קודמות בכל הקשור לסוג המטפל ולבחור אותו על פי כימה, יחס ואמפתיה.