דף הבית
נושאים כלליים

קלפי טארוט
מאת: רינה יוגל

קלפי טארוט הם חלק ממשפחה גדולה של כלים המסייעים לנו לתקשר, לקבל מסרים והכוונה מלמעלה. שימוש נכון בקלפים יכול להגביר מודעות לצרכים ואפשרויות שונות או לספק ייעוץ רוחני של ממש.

קלפי טארוט הם חלק מחוויות רוחניות של אלה המחפשים את העולם הרוחני. בעבר קלפי טארוט היו קלפי משחק. המשחק בהם היה דומה למשחק הברידג'. במאה העשרים ואחת רבים מאמינים כי בעזרת קלפי טארוט אפשר לחזות את העתיד.


קלפי טארוט – ההיסטוריה מעניינת

• רק החל מהמאה הארבע עשרה,עם המצאת הדפוס, נפוצו קלפי הטארוט באירופה .עד אז חקקו את הקלפים על אבנים ועל קירות באמצעות ציורים אישיים. המסורת גורסת כי קלפי הטארוט הראשונים התגלו במצרים הקדומה, על קברים מצרים עתיקים גילו ציורים של קלפי טארוט. כאשר רצו לחזות את העתיד באמצעות הקלפים זרקו מקלות לכיוון הציורים ולפי נפילת המקל קראו את העתיד.

• באירופה קלפי טארוט עתיקים התגלו אצל משפחות האצולה ויש המשערים כי הן הועברו אליהן בירושה מהצוענים הנודדים אשר היו מומחים בקריאת הקלפים וחיזוי העתיד.

• קארל יונג היה הפסיכולוג הראשון שהשתמש בקלפים לצרכים מקצועיים. הוא גילה כי כל קבוצה של קלפים מייצגת טיפוס שונה בין בני האדם. הבחירה בקלפים מסוימים משקפת את המחשבות ואת התת מודע של האנשים.


קלפי טארוט – ארבעת היסודות

בקלפי הטארוט יש ארבעה יסודות חשובים.

יסוד האש - האש היא המניעה את האדם ליצירה, אך היא גם אימפולסיבית וגם הרסנית. יסוד האש מגלם את הרצונות ואת השאיפות שלנו . זה מרמז לנו על הכיוונים שלנו, האם הם יגרמו ליצירה או חלילה להריסה.

יסוד האדמה - האדמה היא היסוד החומרי והמפרה. כאשר פורסים קלפי טארוט ומגלים בהם שפע של אדמה, סימן כי האדם שבחר את הקלפים הוא מדי חומרי ונותן משמעות גדולה מדי לחיים החומרניים.

יסוד המים - המים הם היסוד המעניק את החיות, הגורם לנו להתחדש ולהתפתח. כאשר פורסים את קלפי הטארוט ולא רואים מספיק מים סימן הוא כי האדם שעבורו קוראים את הקלפים תקוע במקום אחד ולא מתקדם.

יסוד האוויר - מסומל ע"י החרב. חרב מסמלת קשיים ובעיות .כאשר קוראים קלפי טארוט ורואים בהם חרבות, סימן הוא כי האדם מתמודד עם קשיים. מאמיני תורת הטארוט טוענים כי קשיים נועדו ללמד אותנו ולהתוות לנו דרך חדשה שתביא לצמיחה.