דף הבית
נושאים כלליים

ריינג'רים

מאת: אמיר תורג'מן

ריינג'רים – כלי הרכב המשולב


מדי תקופה אנו עדים לכלי רכב חדש ומשופר שבא על מנת לאתגר את רכיבת השטח. אחד הרכבים הפופולאריים ביותר בשנים האחרונות הוא הריינג'ר. מדובר בכלי שטח חזקים שמיוצרים על ידי חברת פולאריס, ומעבר לעובדה שהם טרקטורונים משודרגים או רייזרים מסוג שונה, אותם ריינג'רים גם נראים יותר כמו כלי רכב שמיועד למשפחה, או לזוג שרוצה לרכב בנעימים בטיול שטח מלהיב.


ריינג'רים


את הריינג'רים אנחנו יכולים למצוא בעיקר אצל חברות שמוציאות טיולי שטח, וגם אצל מספר אנשים פרטיים שנהנים מן הריינג'רים הללו כרכבים פרטיים. אחרי הכל אין כמו טיול ספונטאני עם כלי הרכב הפרטי שלכם.


היתרונות של ריינג'רים

אם אנחנו רגילים לרכב בשטח על אופנועים או על טרקטורונים, אז נהיגה על ריינג'רים היא שונה לחלוטין מן השניים הקודמים. ראשית, מדובר בכלי רכב יציב יותר, שהנוחות בשטח מורגשת הרבה יותר מאשר רכבי שטח אחרים.

גם עם כלים אחרים אנחנו יכולים ליהנות מן הנסיעה בשטח עצמו, אבל לא תמיד אנחנו רוצים להרגיש כל אבן וכל דרדר. הרכב הוא מספיק גדול על מנת שכל המשפחה תוכל להיכנס אליו וליהנות ביחד מן הנסיעה, ובנוסף לכל, לא מדובר בכלי רכב שיש לו כידון, אלא מדובר ברכב עם הגה ודוושות, מה שנותן חוויית נהיגה שונה לחלוטין גם בשטח.


לא לבעלי לב חלש...
ריינג'רים עם כוח

כאשר אנחנו מדברים על ריינג'רים אנחנו מדברים על כלי רכב עם כוח מנוע גדול מאוד. הזמן שריינג'ר מאיץ מאפס למאה קמ"ש הוא מהיר מאוד, ונפח המנוע שלו הופך אותו לכלי רכב שקל מאוד לעבור איתו בתוואי השטח השונים.

את הכוח הזה מרגיש לא רק מי שנוהג בריינג'ר עצמו, אלא גם מי שיושב ליד הנהג. חוויית הנהיגה היא גם חוויית נסיעה מגניבה ומרשימה ביותר. אם אנחנו רוצים לנסוע עם המשפחה כולה, או רק עם בת הזוג, כל מה שאנחנו צריכים לעשות הוא לצאת לטיול שטח עם הריינג'רים הללו, וההנאה מובטחת מעבר לכל ספק.


לשלב נהיגה עם אהבת שטח

ישראל היא מקום שיש בו מקומות רבים מאוד לנהיגת שטח וכל אחד מן השטחים הללו מציב אתגר אחר בפני הנוהגים על ריינג'רים. גם אם אנחנו רוצים לחרוש את ארץ הצפון או ליהנות מנופי המדבר והדרום, פשוט צריך לצאת לטיול הזה עם המשפחה והריינג'ר וליהנות.

מכיוון שיש כל כך הרבה היסטוריה בנופים שלנו, אפשר תמיד לשלב בין מה שרואים ובין מה שיודעים על מנת ליצור תמונה שלמה של טיול מלהיב.