דף הבית
נושאים כלליים

רפלקסולוגית

מאת: אופירה משען

רפלקסולוגיה היא שיטת טיפול עתיקה לאבחון ולטיפול באמצעות כפות הרגליים. רפלקסולוגיה משמעותה- השתקפות. בכפות הרגליים יש מפה של אברי הגוף הפנימיים אשר משקפת את מצבם. הודות להשתקפות אנו יכולים לאבחן ולטפל בבעיות של אברי הגוף הפנימיים. שיטת הטיפול היא להפעיל לחץ על אזורים ספציפיים בכפות הרגליים, והלחיצות יפעילו ערוצים אנרגטיים בגוף המטופל. אני נפגשת עם רפלקסולוגית לפחות פעם בשבועיים, והתוצאות מדברות בעד עצמן.


רפלקסולוגיה – למי זה מתאים?

טיפול כל שבועיים-שלושה אצל רפלקסולוגית מתאים לאנשים לחוצים, לאנשים הסובלים מנדנודי שינה, מבעיות עיכול, מכאבי גב, מכאבי ראש ומדלקות שונות. הרפלקסולוגיה מתאימה גם להפחתת כאבים כמו למשל כאבים לאחר ניתוח, ומשפרת מאוד את מחזור הדם. יש אנשים שיחושו תחושת הקלה כבר בתום הטיפול ויש אנשים שיחושו תחושת הקלה רק לאחר מספר טיפולים . חשוב להדגיש כי מפגש טיפולי עם רפלקסולוגית אינו בא במקום טיפול רפואי אלא כטיפול נוסף. אנשים רבים שטופלו ברפלקסולוגיה מדווחים כי אחרי הטיפולים הם הרגישו שיפור במצבם הגופני.


רפלקסולוגיה – טיפול מפנק

לעיתים לוקח מעט זמן את שמוצאים רפלקסולוגית איתה מרגישים בנוח ב100%. המטופל שוכב על מיטת טיפולים, האווירה בחדר מרגיעה ולעתים מתנגנת מוזיקה ברקע. המטפל מתבונן בכפות הרגליים, מחפש יבלות , צבעים חריגים בכף הרגל, , פטריות ובוחן אם יש שינוי בצורת האצבעות. הטיפול אינו מכאיב להפך, הוא מרגיע מאוד! בדרך כלל הטיפול נע בין ארבעים וחמש עד שישים דקות. המטפל מעסה ומפנק את כף הרגל. רוב האנשים חשים רגועים ונינוחים אחרי הטיפול . גם אם הם חשים עייפות או בחילה זוהי רק תחושה זמנית החולפת מהר.


רפלקסולוגיה – עשה זאת בעצמך

לא תמיד נספיק לבקר אצל רפלקסולוגית כל שבוע. טיפול עצמי אינו בא במקום טיפול אצל מטפל מוסמך, ועדיין הוא מרגיע. אלה רק כמה המלצות איך נוכל לפנק את עצמנו או את בן הזוג.

• עיסוי כפות הרגליים - כדאי לעסות את כפות הרגליים באיטיות ובמגע מלא לפחות פעם אחת ביום. העיסוי מרגיע את מערכת העצבים מושך אנרגיה מהראש ומשחרר את הפקק באזור הצוואר.

• הפרק התחתון של הבוהן מייצג את אזור הצוואר. כדי לשחרר צוואר תפוס יש לעסות את הפרק התחתון של הבוהן בשתי כפות הרגליים.

• אזור הבוהן מייצג את הראש והמוח ולכן כדאי לעסות אותם בשתי כפות הרגליים.