דף הבית
נושאים כלליים

לימודי פנג שואי
  מאת: אודי לביא

לימודי פנג שואי משלבים ישן וחדש

לא אחת במהלך חיינו, היינו רוצים שתקופה קשה תעבור במהרה - ולא יודעים כיצד. בעידן המודרני, אנו מבקשים לעצמנו לא אחת איזושהי נחת שלא מצליחים להשיג ולא תמיד אנו יודעים היכן לחפש ומה לעשות. יש כיום תורות מזרחיות רבות שמציעות שילוב של אורח חיים מודרני עם תפיסות עתיקות של שיפור החיים על ידי שינוי זרימת האנרגיה. כזו היא תורת הפנג שואי, שמשלבת בין האנרגיה הזורמת בבית ובין איכות החיים של האדם שחי בו. לימודי פנג שואי, כמו לימודי תורות מזרחיות אחרות, הם תחום מאוד פופולארי בקרב אנשים רבים שהחליטו להביא לשינוי חיובי בחיים.


מסלול לימודי פנג שואי


השלב הראשון של  לימודי פנג שואי הוא הבנה כי האמונה היא חלק משמעותי בתפיסת העולם הזו. לא ניתן להתמודד עם המציאות בעזרת כלים שלא מאמינים בהם. לכן יש צורך מאוד גדול להאמין ולהבין את נושא האנרגיה של החיים ואת בסיס התורה כולה. בלימודים יש מספר קורסים ונושאים שנלמדים, כמו קורס בסיסי של פנג שואי, התחום של כוכבים מעופפים, גיאוביולוגיה וקורס מתקדם של נוסחאות מים. הלימודים של הנושאים הללו מהווים את כל הכלים שתלמיד פנג שואי צריך לדעת בכדי להתמודד עם המציאות כבעל תעודה מוסמך בתחום. מסלול ההכשרה כולל לרוב 24 מפגשים שבהם לומדים את התיאוריות ועוד כ- 28 מפגשי סטאז', שבהם עובדים עם מבנים קיימים, בין אם מבנים פרטיים, מבני ציבור ועוד.


לימודי פנג שואי כבסיס למחשבה וידע

התורה הזו הינה בת מאות שנים והידע שהצטבר בה לאורך כל הזמן שבו היא חיה ומתקיימת עובר ממורה לתלמיד וכך חוזר חלילה, כמיטב המסורת המזרחית, והיום מדובר בתופעה נרחבת מאוד וסוחפת. אנשים רבים מבקשים לעצמם לימודי פנג שואי בשביל הידע של התורה. המחשבה על אנרגיה שנמצאת באוויר, וכל מה שאנו צריכים לעשות בה הוא לנווט אותה בצורה זורמת יותר וחיובית יכולה לתת לנו את התחושה שהידע הזה, אותו אנו רוכשים להשכלתנו, יבוא אך ורק לטובתנו, בשימוש נכון.


פאנג שואי צריך ללמוד בתיאוריה ובמעשה

במובן מסוים, לימודי פנג שואי הם הכרח לחלק מאיתנו, שרוצים את המשמעות הנוספת לחייהם. הבחירה שלנו באיכויות ידע כאלה ואחרות יכולות רק להשביח את אורח החיים שלנו ואת הפעילות היום יומית שלנו, אותה אנו מבקשים להפוך תמיד לטובה וחיובית. מה שצריך זה לימודים ואמונה בנושא. בסופו של דבר, אנו רוצים להיות אנשים טובים יותר, אנרגטיים יותר.