דף הבית
נושאים כלליים

טיולים לספרד
  מאת: אמיתי לוין

טיולים לספרד - יעדים מומלצים

ספרד היא יעד אירופאי פופולארי לטיולים. היא מדינה יפהפה המציעה אטרקציות רבות ויעדים מומלצים רבים. טיולים לספרד היו מאז ומתמיד פופולאריים בגלל עושר האטרקציות שמדינה. אז אילו מקומות הם האטרקציות שבלעדיהם טיולים לספרד לא יהיו מושלמים?

סגרדה פמיליה (Sagrada Familia) - ברצלונה

הסגרדה פמיליה, יעד חובה במהלך טיולים לספרד, היא כנסיה ידועה מאוד ואחד מאתרי התיירות המפורסמים ביותר בספרד כולה. את הכנסייה תכנן האדריכל הידוע אנטוניו גאודי. את בנייתה החלו בשנת 1883 אולם היא לעולם לא הסתיימה ונמשכת עד היום. כיוון שהמבנה עדיין בבניה פנים הכנסייה לא מרשים כמו החוץ המרשים. בביקורכם תוכלו ליהנות מהנוף הנשקף מהצריחים של הכנסיה, מביקור בקברו של גאודי במרתף הכנסייה ומהגנים שסביבה. אולם עיקר העניין בכנסיה היא הארכיטקטורה המדהימה ויוצאת הדופן של המבנה, הבנוי בסגנון גותי.

רמבלה (La Rambla) - בברצלונה

שדירת הרמבלה היא רחוב מפורסם ומתויר מאוד בברצלונה, בו תוכלו למצוא אטרקציות רבות ולחוות את האווירה האמיתית של טיול בברצלונה. לאורך השדרה תוכלו למצוא את שוק בוקריה, שוק אוכל מקורה ומקסים, מוזיאון השעווה, אנדרטת קולומבוס, כיכר ריאל, מוזיאון פיקאסו וכמובן, את הכיכר המרכזית כיכר קטלוניה, בה חיי לילה מהנים חנויות רבות ומזרקות ופסלים מעניינים.

פורט אולימפיק(Port Olimpic) בברצלונה


טיולים לספרד כוללים בתוכם גם בילויים ליליים ולא רק אתרי תיירות כמו מוזיאונים ועתיקות. הפורט אולימפיק הוא איזור חיי הלילה של ברצלונה בו תוכלו למצוא דיסקוטקים, פאבים, בתי קפה וקזינו. האזור פעיל גם ביום אולם בלילה הוא הופך למרכז תיירותי שוקק חיים.

פוארטה דל סול (Puerta del Sol) במדריד

עוד אתר תיירות שבלעדיו טיול לספרד לא יוכל להיות מושלם. כיכר פוארטה דל סול, או כיכר שער השמש, היא יעד תיירותי פופולארי ומרכזי במדריד. בכיכר ניצב בעבר שער עתיק שעליו היה ציור של שמש ודרכו נכנסו אל העיר, ומכאן שמה. בכיכר תוכלו למצוא את נקודת האפס, נקודה ממנה נמדדים מרחקים לכל נקודה ברחבי ספרד, מגדל השעון המפורסם וסימלה של מדריד-פסל של דוב הנוגס עץ תות, יחד עם אטרקציות ואתרי בילוי נוספים.

הארמון המלכותי (palacio real)במדריד

הארמון המלכותי הוא ארמון מרשים ביותר, בו אלפי חדרים. הארמון נבנה בתקופתו של המלך הספרדי קרלוס השלישי בסגנון בארוק. תוכלו לבקר בחלק מן החדרים בארמון ולחזות בעיצוב הייחודי לכל חדר, בציורי התקרה המרשימים, הריהוט הראוותני וחפצי האומנות במקום.


>> קצרה פה היריעה לספר לכם פה על  טיול בפירנאים ועל מקומות מדהימים נוספים ברחבי ספרד. מבטיח לכתוב עוד בזמן הקרוב...

>> יכול להיות שיעניין אתכם מה שכתב ירון לביא על טיולי ג'יפים בספרד. אחרי הכל, רכס הפירנאים הוא אחד היפים בעולם (ולא כל כך מרוחק מארצנו!).